таг: мохамед салах

Дави го, дави го Мохамед да не мрдне

Без разлика што газдата ги удри дебело по џеб, Наполитанците синоќа доста добро му се спротивставија на европскиот првак и си заминаа непоразени од Енфилд. Кулибали веројатно буквално си ја сфатил задачата, дека Салах не смее да му мрдне па во една акција место топка, вратот му го чуваше. Повеќе

Срцка е Фирмино со хармоникава

Ливерпул го освои Супер Купот на Европа против Челси во Истанбул на пенали. Од денешните видеа поврзани за таа тема би сакале да споделиме две. Првово е цепки, погледнете бре колку јако ги измонтирале, особено Фирмино со тоа осмехот. Повеќе

Откако Салах игра таму, во Ливерпул се намалило нетрпение кон Исламот

Едно научно истражување на Стенфорд Универзитетот покажало дека од доаѓањето на неверојаниот Египќанец во Ливерпул, во градот е намален криминалитетот и предрасудите за исламот за 19%. Благодарение на неговите голови. Повеќе

Ќеркичката на Салах како татко ѝ, дава голови пред КОП

Се вика Мака. Ќерка е на најдобриот стрелец во англиската лига и најдобар фудбалер во историјата на Египет, Мохамед Салах. Во такви околности не може да не ја засака фудбалската топка. Повеќе

Не се испуштаат вакви шанси во полуфинале

Возбудливото полуфинале меѓу Барселона и Ливерпул според сериозноста на шансите не требаше да заврши 3:0. Ќе си земеме за право да кажеме дека Салах и Дембеле се посрамотија во финишот. Ливерпул можеше да брка 2 гола негатива, ама и 4. Повеќе

Лабаво со Салах за време на снимање реклама

Секогаш кога ќе утне некој цел гол од 7 метри должина и 2 метри висина, нека го ѕирне видеово на Салах и нека фати да вежба прецизност. Инаку тука Салах не носи копачки и е на снимање реклама за Пепси. Каква левица. Повеќе

Пред точно 5 години Салах беше во Челси, а Мурињо кажа дека Мохамед бил изгубен човек

Во низата непромислени потези во својата тренерска кариера (Лукаку, Де Брујне, Мата....), најдобриот египетски фудбалер на сите времиња е најголем грев на Жозе Мурињо како тренер на Челси. Ден-денес пробува да се извади за тоа што не го играше Салах. Повеќе

Ова што го испушти Ливерпул е неверојатно

Не знаеме дали е најсоодветна формулацијата: што промаши Ливерпул или што спаси Сити? Како и да е, ова е лудо и незаборавно. Сити води 1:0 на полуреме и со овој резултат е на -4 од Ливерпул, а ако влезеше ова на Салах, табелата во живо ќе изнесуваше +10 за тимот на Клоп. Навивачите на овие две екипи со слабо срце нека го баталат видеово. Повеќе

Салах се запозна со слепиот навивач на Ливерпул

По објавата на видеото кое стана вирално а на кое еден навивач на Ливерпул му го прераскажува голот на другарот кој е слеп, најдобриот фудбалер на „црвените“, Египќанецот Мохамед Салах решил да го запознае Мајк. Повеќе