таг: маркус рашфорд

Солскјер создаде идентитет и го оживеа и Рашфорд

Oд Манчестер Јунајтед си замина тренер со педигре и 25 трофеи во нецели две децении, а го замени младич кој сега почнува да го учи занаетот. Ама ништо не значат името и бројките. Важна е новата енергија која кружи во тимот и која ги опива играчите. Повеќе

Рашфорд бе ти ли вака?

По извонредната серија од 8 од 8, Оле Гунар Солскјер се сопна дома против Барнли и среќа што стигна до бод со оглед на тоа се вадеше во 87-ма и 92-ра минута. На 0:0 имаа 100% шанса која не се пропушта. Локум топка за Маркус Рашфорд со голман еден на еден, арно ама овој ја заврши супер за никаде. Повеќе

Ако се прашувате зошто Рашфорд е толку брз
Ова е Премиер лига или рагби?

Шестката од Њукасл, Џамаал или како и да се вика го собори Маркус Рашфорд како да е ова некој боречки спорт, а не фудбал. Судијата мртов ладен. Не бе кај видовте фаул, не го допре. Повеќе

Маркус Рашфорд се претвори во Роналдињо

Манчестер Јунајтед по 3 кола со Солскјер е во екстаса. Има 3 од 3 и гол разлика 12:3. Норвежанецот го оживеа и Погба, кој синоќа ги збрца првите два гола. Погледнете само што им направи Рашфорд на двајца противници пред да му асистира. Денеска се на психијатар и двајцата. Повеќе

Рашфорд го врати Модриќ во Тотенхем

Фудбалерите на Хрватска бадијата го славеа толку триумфот над Шпанија во Лига на нации, бидејќи не успеаа да го минат другиот сериозен тест наречен Англија. Гордиот Албион со пресврт победи 2:1, а на социјалните мрежи хит број 1 е дриблингот на Маркус Рашфорд против Златната топка. Повеќе

Моментот кога Англија безобразно сакаше да даде гол

Додека Хрватите го славеа голот на Манџукиќ во второто продолжение од полуфиналето, Англичаните сакаа „на кварно“ да им вратат со брзо изведување од центар. Но судијата ги спречи во согласност со правилата. Повеќе

Колку јако голчиште му даде Рашфорд на Навас

Англија ја совлада Коста Рика 2:0 на последните контролки пред Мундијалот, а Маркус Рашфорд толку добро ја збибери во агол, што Кејлор Навас можеше само да сонува дека ќе ја фати. На СП ова ќе беше прогласен за гол број 1. Повеќе

Детето со Осгут-Шлатерова болест кое заигра за Манчестер Јунајтед

За еден сер Алекс Фергусон да му се обрати на Мурињо и да му препорача дете, за него уште голобрад да се борат Шкотска и Англија, тогаш стварно треба да си бисер каков што е Скот Мектоминеј - новиот миленик на навивачите на Јунајтед. Повеќе