таг: лозари

Како Неготинчани им пукаа сеир на Кавадарчани за возот

Во викенд со Бока – Ривер, Милан – Јуве, Сити – Јунајтед и Борусија – Баерн, одиме да видиме што се случуваше во нашиот второлигашки фудбал, поточно во тиквешијата каде и оваа година беше забавно на трибините. Можеби нема добар фудбал, ама има јаки навивачи. Повеќе

Фудбалот во Македонија се сака и во трета лига

Викендов имаше каубојско однесување на стадионот во Чаир, римско дерби без навивачи и полно Ел Класико со скоро 100.000 навивачи. Но рангот и квалитетот на фудбалот не е секогаш пресудни за интересот на публиката, а тоа се виде во Неготино. Повеќе

Тепачка на трибината кај Лозарите и Чкембарите

По крајот на четвртфиналниот натпревар од Купот на Македонија помеѓу Работнички и Фени, членови на Лозари кои беа потпомогнати од збратимената група Чкембари, се степаа наместо да ја прослават победата на Фени, па мораше да интервенира и полицијата. Повеќе