таг: кристјано роналдо

10 години од единствениот дуел Меси vs Роналдо во финале на ЛШ

Стадионот Олимпико во Рим за сега е прв и единствен домаќин на дуелот меѓу двајцата најдобри во едно вакво финале. Помина една деценија, а како вчера да беше. Каков мега дуел беше тоа меѓу две страшни екипи предводени од Фергусон и Гвардиола кој тогаш ја почна ерата во Барселона. Повеќе

По што се разликува Кристијано Роналдо од другите?

Прашањето го добива Бонучи од шпанскиот весник АС во пресрет на големата битка во Мадрид, а одговорот за тие што знаат кој скот е за работа е сосема очекуван. И на 34 години го тера истото темпо плус има ниво на издржливост како никој друг. Повеќе

Најреалната реклама во која се појавува Кристијано Роналдо

Постара е, ама многу добра и неверојатно реална. Кристијано Роналдо се појавува како главен лик во реклама на француската телекомуникациска компанија SFR (Société française du radiotéléphone). Повеќе

Најдобрите 5 гола на Кристијано Роналдо за Јувентус

Со 12 погодоци, Роналдо е втор стрелец во Серија А, зад лидерот Пјонтек од Џенова кој има 13. Португалецот вчера првпат после 20 и кусур натпревари по ред во сите натпреварувања, седна на клупата за да одмори, а кога влезе му донесе бод на Јувентус против Аталанта. Повеќе