таг: кристјано роналдо

Врвна статистика на декадата

Бидејќи деновиве е ИН да се прават споредби 2009-та со 2019-та, да ѕирнеме и малку статистика на таа тема, ама опасна. Ете до колку се мрднати овие двајца. Кој ли ќе ги стигне нивните дострели со кои ги поместија границите во фудбалот? Повеќе

Само двајца фудбалери имаат право да не се враќаат во одбрана

Дел од гостување на Клоп и Венгер, каде првиов објаснува дека секој треба да помага во одбрана, со исклучок на двајца кои може да си го дозволат тоа. Повеќе

Што прави Роналдо на полноќ ако вечерта не го стават во игра

Секој што прати и чита повеќе фудбал, треба, а веројатно знае дека за да стане Кристијано Роналдо тоа што е денес се убил од работа, што подразбира тренинг, тренинг и само тренинг, секогаш повеќе од другите. Повеќе

Кико, дај му на Пјаниќ да шутира, ти си изгубил осет

Откако дојде во Јувентус, Кристијано Роналдо стана прв изведувач на слободни удари, пред Миралем Пјаниќ и Пауло Дибала кои шутираа во изминатите неколку сезони. До денес Роналдо извел 28 директни слободни удари и учинокот му е : 7 шута му одбраниле голманите, 2 завршиле надвор од рамките на голот, а 19 во жив ѕид. Повеќе

Рекордите во ЛШ кои им фалат на Роналдо и Меси

Не знаеме дали на толку срушени им е уште предизвик воопшто да бркаат нови, ама ако продолжат да играат на ова ниво, тие сами ќе си дојдат. Што се однесува до број на голови, нема кој да ги стигне во блиска иднина. Роналдо 129, Меси 115. Повеќе

Игуаин vs Роналдо во спринтерски дуел

Малку не е на место насловов, бидејќи глупаво е да ги ставиш во еден ваков дуел, ама еве нека не биде така. Да видиме каков старт има Гонзало, а каков Роналдо на тренинг на Јуве.  Повеќе

10 години од единствениот дуел Меси vs Роналдо во финале на ЛШ

Стадионот Олимпико во Рим за сега е прв и единствен домаќин на дуелот меѓу двајцата најдобри во едно вакво финале. Помина една деценија, а како вчера да беше. Каков мега дуел беше тоа меѓу две страшни екипи предводени од Фергусон и Гвардиола кој тогаш ја почна ерата во Барселона. Повеќе

По што се разликува Кристијано Роналдо од другите?

Прашањето го добива Бонучи од шпанскиот весник АС во пресрет на големата битка во Мадрид, а одговорот за тие што знаат кој скот е за работа е сосема очекуван. И на 34 години го тера истото темпо плус има ниво на издржливост како никој друг. Повеќе

Најреалната реклама во која се појавува Кристијано Роналдо

Постара е, ама многу добра и неверојатно реална. Кристијано Роналдо се појавува како главен лик во реклама на француската телекомуникациска компанија SFR (Société française du radiotéléphone). Повеќе