таг: крис смолинг

Како незграпниот Смолинг му го повреди носот на Меси

Најнеочекуваниот кадар од „Олд Трафорд“ синоќа во ЛШ беше повредениот нос на Лионел Меси кој настрада по еден грубијански фаул на стоперот на Манчестер Јунајтед. Повеќе

А ќе си речеш којзнае што пишува на листот од договорот

Антони Марсиал потпиша нов договор со Манчестер Јунајтед до 2024 година. Французинот ги издржа сите неволји со Мурињо на клупата за резерви и заслужи нов договор. Но листот на кој пишуваше е чуден. Повеќе

Најлошото додавање на сезоната во Премиер лига

Манчестер Јунајтед славеше против Фулам 4:1, а последен пат му дал 4 гола на Јеовил пред скоро една година. Но друго ни е муабетот. Што е со пасов на Крис Смолинг??? Повеќе

Фудбалер на Манчестер Јунајтед за роденден готвел и собирал пари за бездомници

Без разлика што е голема ѕвезда и може да приушти што сака, скромниот стопер на Јунајтед решил да посвети цел еден ден на хуманитарна работа, да спрема храна за бездомници и да работи волонтерски. Повеќе

Како навивач на Арсенал стана капитен на Јунајтед
Фудбалскиот пат на Крис Смолинг

Како мал Крис Смолинг редовно одел со мајка му на Хајбери да го гледа идолот Тони Адамс, а неговиот сега покоен татко мечтаел син му да заигра на Олд Трафорд. Повеќе

Крис Смолинг во Гинисовата книга на рекорди

Не се изненадивме што Кристијано Роналдо, Френк Лампард и Жозе Мурињо ги има на неколку места во Гинисовата книга на рекорди. Нас не изненади Крис Смолинг таму. Повеќе

Ван Гал и Бентнер за Крис Смолинг

Кариерата ја почна во 2007 година во регионална лига во Лондон каде се натпреваруваат полупрофесионални клубови. Потоа замина во Фулам кој пред четири години на Манчестер Јунајтед му го наплати 11 милиони фунти. Повеќе

Обама стана дел од англиската репрезентација

Крис Смолинг е резервен репрезентативец на Англија, но и таа позиција не му е загарантирана. Повеќе

За малку ќе го заборавеле стрелецот Велбек во Манчестер

Слично како во филмот „Сам дома", Манчестер Јунајтед си заминале од тренинг базата и тргнале на пат кон Украина без Дени Велбек, фудбалерот кој го постигна единствениот погодок на гостувањето кај Шахтар. Повеќе