таг: фк црвена звезда

Лудата пенал серија на Ѕвезда во ЛШ

Копенхаген и Црвена Ѕвезда одиграа два квалификациски меча за ЛШ кои завршија 1:1. Синоќа во Данска беше циркуз за сите пари. Шутираа 22 пенали, утнаа девет (пет завршија на трибина) бидејќи белата точка беше како бавча. Херој е Милан Борјан кој фати три пенали, даде еден и ја однесе Ѕвезда во плејоф. Повеќе

Како Тито не го пуштил Шекуларац кај Ањели во Јувентус

На 81 година, во саботата наутро во Белград почина легендарниот уметник со фудбалската топка Драгослав Шекуларац. Освен фудбалот, голема страст му биле уште и коцката и кафанските седенки. Повеќе