таг: бојко борисов

Сте го виделе ли Бојко Борисов како изведува слободни удари?

Остајте ги вие Пирло, Жунињо, Бекам и Синиша Михајловиќ. Треба да го видите премиерот на Бугарија да видите што е моќен удар. Роналд Куман не му е рамен. Повеќе

Западот испорачува шкарт храна на истокот од Европа
Купувајте не-западно?

Бугарскиот премиер, Бојко Борисов, ги обвини западните членки на ЕУ дека во Источна Европа намерно испорачуваат храна со понизок квалитет. Повеќе

Извештај од Софија

Моменталната ситуација во Бугарија е - Орешарски е на власт, Бојко не се согласува со тоа, плус народ гневен независно од сето ова. Снимката е денешна (12.11) и е од пред излезот од бугарскиот парламент. Малку народ, ама прави многу гужва. Посебно внимание - дечкото што скока по автомобилите. Повеќе

Поранешниот бугарски премиер ќе игра за второлигаш

Поранешниот премиер на Бугарија, Бојко Борисов стана професионален фудбалер. Тој е пријавен како фудбалер на второлигашот Витоша Бистрица и постави рекорд за најстар играч во професионалните бугарски лиги. Повеќе

Кога баба ти има муда

Неколку месеци по земјотресот во Перник, баба од околината на градот оди на состанок со премиерот Бојко Борисов. Го нокаутира во прва рунда. Повеќе