таг: ајнтрахт франкфурт

3, 2, 1 стој ќе не казнат

Ајнтрахт Франкфурт четири децении се нема пласирано во европско полуфинале, а синоќа тоа го направи по потешкиот пат. Пораз од Бенфика 4:2, па победа на домашен терен од 2:0. Навивачите се остреа за инвазија на терен, ама изгледа не им се гледа полуфинале на телевизија. Повеќе

Сите чудесни изданија во Франкфурт

После поразот од 4:2 на гости против Бенфика, каде 70 минути играа со играч помалку, фудбалерите на Ајнтрахт по којзнае кој пат сезонава собраа сили и славеа со 2:0 за пласман во историско полуфинале на Лига Европа. Повеќе

Како изгледаа 15.000 гостински навивачи на Ајнтрахт

Бундеслигашот од Франкфурт ја има најголемата поддршка во еврокуповите сезонава. 15.000 Германци го бодреа Ајнтрахт на „Сан Сиро“ во Милано и изгледаа неверојатно. Играчите им вратија на најубав можен начин. Повеќе

Лука го исфрли Интер од Лига Европа, Арсенал надмоќен
Лига Европа

„Топџиите“ рутински со 3-0 го совладаа француски Рен и се пласираа во 1/4 финале на ЛЕ. Виљареал глатко против Зенит, а во Прага и Лисабон се играа продолженија после кои испаднаа Динамо Загреб и Севиља. Повеќе

Ајнтрахт во Милано ќе го бодрат 13.500 грла

Германските навивачи дефинитивно во моментов се број 1 на континентот. И по бројност, и по верност и по изданија. Тоа што го прават сезонава е лекција за сите останати. Повеќе

Copy Пасиенсиа paste Пасиенсиа

Шпицот на Ајнтрахт Франкфурт, Гонсало Пасиенсија пред неколку дена со гол во 90+6’ минута му донесе важна победа на клубот против Хофенхајм (3:2). Интересно, сосема ИСТ гол постигна и синоќа во триумфот на Ајнтрахт од 0:3 кај Фортуна Дизелдорф. Повеќе

Спалети, стави ја Ванда нека игра против Ајнтрахт на реваншот

Тренерот на Интер ќе има тешка задача да склопи екипа за реваншот со Ајнтрахт Франкфурт во Лига Европа во четврток. По првите 0:0 во Германија, на „Меаца“ нераѕурите ќе бидат практично без пола екипа поради повреди и суспензии. Повеќе

Спектакуларно германско тифо во ЛЕ

Не треба некое посебно претставување и најавување, бидејќи ова не е никакво изненадување. Кога игра нивниот тим, тие вака навиваат, а на гостувања одат по 10.000 и јаче. Дами и господа, препознатливата навивачка армија на Ајнтрахт Франкфурт која не треба, туку мора да го добие признанието за навивачка група на годината. Инаку клубот утре им полни 120 години. Формиран е на 8 март 1899, a тие вечерва против Интер вака се претставија по повод роденденот. Повеќе

Лига Европа: На ждрепката за Динамо најмногу се израдува Хајдук

По синоќешните натпревари во кои ги дознавме осминафиналистите, попладнево во Нион беше извлечена ждрепка за новата рунда во Лига Европа. Повеќе