таг: венчавка

Како да познаеш кој бил од страна на младоженецот на свадбата на Надал

Еден од најголемите спортисти на сите времиња, Шпанецот Рафаел Надал (12 пати освојувач на Ролан Гарос), викендов се венчал со својата долгогодишна девојка Марија Франсиска Перејо (31) на приватна церемонија на островот Мајорка. Надал и Перејо се заедно од 2005 година, а се запознале преку сестра му на Рафа. Повеќе

Од Русија, со севда

Пред актуелната руско-турска студена војна, Турција годишно примаше околу 4 милиони туристи од Русија. Некои од нив не се вратија дома. Повеќето од нив беа жени. Немојте одма со веѓите надолу, ова не е уште една тажна бегалска сторија. Повеќе

Давид Луиз по побожните стапки на Кака

Додека неговите соиграчи го демолираа Монпеље со 6:0, Давид Луиз минатата недела се крстеше во Евангелистичка црква, каде уште еднаш дал збор дека ја чува својата невиност додека не се ожени со девојката Сара Мадеира. Повеќе

Тоалет се од корен корнеше

Индиската влада им порача на семејствата кои имаат ќерки и синови за венчавка да не планираат свадба додека на младите не им обезбедат тоалет. Повеќе