таг: ванда метрополитано

Атлетико веќе не е клуб на пролетаријатот, за 2 години потрошиле 562 милиони на трансфери

Нема веќе блискост со работничката класа, барем не преку трансфер политиката и големите трошења за брзи напаѓачи кои едно време бегаа од Атлетико кој игра деструктивен фудал со Симеоне. Повеќе

Тотенхем поубава соблекувална за финале ќе најдеше во Велешта

Ливерпул и Тотенхем, заедно со УЕФА полека се спремаат за епското финале на Лига на шампиони, на 1. јуни во Мадрид. Според најавите, Ливерпул ја добил домашната соблекувална на Атлетико Мадрид, а Тотенхем гостинската која е далеку понеопремена. Повеќе

Роналдо со ист гест неколку пати ги провоцираше навивачите на Атлетико

Триесет и четиригодишниот Португалец не можеше да оддолее на жестоките свирежи од „Ванда Метрополитано“ стадионот во Мадрид, па со прсти им покажа на домашните навивачи колку титули во Лига шампиони има освоено. Повеќе

Натрапничкиот однос на Барса и кружењето околу Гризман
Атлетико се жали до ФИФА

По случајот со Осман Дембеле кога Борусија Дортмунд разгласи дека Каталонците зад грб им го украле младиот бисер, а по суспензијата која што ја имаа од ФИФА пред неколку сезони, луѓето од „Камп Ноу“ пак се вмешани во интриги за трансфер. Повеќе

Новиот стадион на Атлетико за 67.000 гледачи

Дуелот со Реал во полуфиналето на Лигата на шампионите беше последен европски меч на „Висенте Калдерон“. Атлетико Мадрид од август ќе игра на својот нов ултра-модерен стадион. Повеќе