таг: уши

Најдобриот германски центарфор не оди во Реал поради проблем со ушите

21 годишниот Тимо Вернер е најталентираниот напаѓач кој Германија го има во моментов и тој на крајот на есента се најде на шорт-листот на Реал Мадрид заедно со Икарди, Алексис Санчез и Федор Смолов. Повеќе

Како звучи звукот во светот на тишината

Благодарение на пациент кој го изгубил слухот на двете уши и добил импланти, но подоцна на едното уво му се вратил природниот слух, за првпат може да се дознае и спореди што тие луѓе навистина слушаат. Повеќе

Кога ушите те лажат

За илузиите обично виновни ни се очите. Меѓутоа, и ушите знаат- и тоа како - да не измамат. Знаете, сте слушале ваљда предизборни кампањи.  Повеќе