таг: тетекс

30 години Војводи - гордост тетовска

На 28 октомври, на големиот празник Света Петка, во 1988 година е основана навивачката група Војводи од Тетово. Во чест на големиот јубилеј и 30-ти роденден, Војводите премиерно го прикажаа документарниот филм. Повеќе

Карлос од Љуботен га искина мрежата на Тетекс

Во финалето на Купот на ОФС Тетово, Тетекс убедливо го совлада Љуботен со 5-1, ама голот на Дејан Геровски за  најстариот клуб во Македонија кој догодина слави 100 години постоење, беше во стилот на најголемите мајстори. Повеќе

Втора куп титула за Тетекс

Тажното финале пред празните трибини на Националната арена Филип II во вториот обид им припадна на фудбалерите на Тетекс кои триумфираа по изведување на пенали. Повеќе

Скандалозно финале на Купот на Македонија

Завршницата на 21-то издание од најмасовното фудбалско натпреварување во Македонија помеѓу тетовските ривали траеше само половина час откако на два пати беше прекинато заради испадите на навивачите. Повеќе

Љаки во стилот на Рамос

Тетекс го совлада Силекс со 2:1 во дербито на дното од македонската Прва лига, а домаќините може да слават и повисока победа, но Владимир Секулоски - Љаки со ударот од белата точка за малку ќе ја префрлеше и трибината на стадионот во Тетово. Серхио Рамос може вода да му носи. Повеќе