таг: стопер

Луд стопер во Полска, ја носеше над 50 метри и даде еврогол

По теркот на историските халфови, Полјакот Михал Бојдис од второлигашот Јастржебје реши да изнесе една топка од негова позиција, дури таму до противничкиот гол. А кога реши да распали, толку беше од голманот на Подбескиѕе. Повеќе

Ќе речеш стопер игра, ама дрибла како Меси

Лестер синоќа со 2-1 го совлада Брајтон, а за малку можеше да биде и поубедливо ако финишот на високиот и робусен стопер Хари Мегваер беше успешен како неговиот дриблинг. Повеќе

За Борусија Дортмунд игра математички генијалец

Швајцарскиот стопер Мануел Аканџи гостуваше во студиото на германскиот канал SRF Sport и ја запрепасти јавноста со својата интелегенција и логика. Повеќе

Колумбискиот стрелец од одбрана кој добил име по цртанот Том и Џери

Ај што е висок 195 сантиметри туку и има одраз како Јанис Антетокумпо од НБА. Колумбиецот Јери Мина сосема неочекувано стана најдобар стрелец на својата репрезентација на Светсково иако игра како централен дефанзивец во одбраната. Повеќе

Најлудиот стопер во Европа игра за Бастија

На централниот дефанзивец на Бастија, Ел Каутари не му беше гајле што игра против ѕвездите од ПСЖ, па реши една топка од својот шеснаесетник да ја изнесе на најризичен можен начин. Повеќе

Кој е стоперот за кого Манчестер Јунајтед плати 40 милиони евра?

Кога имал 17 години на турнир во Буркина Фасо го забележале скаутите на Еспањол на кои оние од Јувентус и Севиља им викале дека малиот е „тактички дибидус“. Тимот од „Мадригал“ за него доби 40 милони од „Олд Трафорд“ летово. Повеќе