таг: стенд-ап

Кевин Харт на 2-ри април ќе има нов стенд-ап на Нетфликс
Се претера со анти-комедијата

Ако изминативе години живеевме во фаза во која не можеш да имаш стенд-ап без тој да биде „политички или општествено ангажиран“, за сега полека да преминуваме во фаза кога комедијата се исклучува од стенд-ап комедијата и остануваат само активистички и „ангажирани“ проповеди. И тоа веќе не се трпи, барем ако ти е до смеење. Повеќе

Најава за последниот стенд-ап на Дејв Шапел за годинава
Американската "слобода" погледната од надвор

Како што објаснува Џим Џефрис: "Во Амстердам можеш да пушиш марихауна додека имаш секс со проститука пред полицацец... и стварно мислите дека сте во конкуренција со Холандија?" Објаснува и друго. Повеќе

Нетфликс не троши, туку гори пари

За два стенд-ап специјали плус правата за неговиот серијал „Комичари во кола пијат кафе“ Нетфликс на Сајнфелд му исплати 100 милиони долари. За споредба, ХБО отприлика истите пари ги даде за целата 6-та сезона од Игра на тронови. Повеќе

Нетфликс е смешка, најава за стенд-ап шоуто на Сајнфелд, Крис Рок, Деџенерис и Шапел
Како смртта кажува вицеви

Иако причините за македонската поговорка „многу смеење не е на арно“ веројатно лежат во овдешната сомничавост кон рокот на траење на среќата и радоста, научна студија вели дека на оние луѓе кои најмногу ја засмејуваат рајата, смртта најрано им покажува кој последен се смее. Повеќе

Беспотребна анализа на "Две птици со еден камен"

Немате вие толку мислено на фразава колку што дечково зборува за фразава. А има поента. Повеќе

The Aristocrats