таг: средношколец

Не е можно да си до толку пациент

Средношколската американска кошарка не е извор само за идни Џордановци, туку и на оскаровци кои тешко дека ќе просперираат во кариерата со вакви потези. Мислиш некој го гаѓал со снајпер. Дете очај ти е потегов. Повеќе

За средношколец забивањево е врв

Се вика Тајлер Хадсон, дел е од средношколскиот баскет во САД и иако таму за секој втор се вика дека е голем талент, сепак детево е нешто повеќе. In your face. Повеќе

Кога ми се јавија од репрезентацијата бев на час
Јулијан Драклсер - новиот симбол на германскиот напад

Младите ведети на германската репрезентација, Јулијан Дракслер и Јонас Хектор играат одлично Европско првенство, иако до пред неколку лета не помислувале дека може да го носат дресот на Мајншафт. Повеќе

Како куца средношколец во Америка

Мелвин Ли е висок 165 см или пет сантиметри повисок од Магзи Бокс, а ова е неговото решение за тоа како треба човек на негова висина да заврши напад. Повеќе

Средношколецот што бесно забива

Се вика Кве Паркер, потекнува од Северна Каролина, а учи во Тринити Христијан, средното училиште во Њујорк. Таму кај што треба е познат по ѕверските куцања и одбивањето да се помири со гравитацијата. Повеќе

Судбината на светот зависи од кинески средношколец

Како врвен пример на "ефектот на пеперутката" есејот на еден корисник на Веибо (кинескиот Твитер) за неполни неколку дена беше ретвитуван над 4.800 пати, привлече над 500 коментари и беше пренесен на неколку медиуми. Повеќе