таг: сони плејстешјн

Најубавото време на Сони Плејстејшн 1

Вие што сте Фејсбук и Инстаграм генерација немате појма кои радости беа, а вие постарите додека го читате текстов протрљајте ги рацете за да се потсетите на возбудата од држење џоистик со саати. Повеќе

Како да го повторите голот на Робен на плејстејшн?

Баерн со 5-1 ја прегази Бенфика а играч на мечот беше Арјен Робен со два прекрасни гола уште во првото полувреме. Едниот може да пробате да го изведете на Сони Плејстејшн. Повеќе

Она кога ќе ги утнеш копчињата на џојстик

Во Купот на Мексико, Монтереј со 3-2 го совлада Венадос, а вториот гол за гостите кој го даде Виљафана беше ист како кога на ФИФА или ПЕС ќе ги побркаш копчињата. Повеќе

Шампионот на FIFA 2018 доаѓа од С. Арабија и ќе земе 250.000 долари

Преку 20 милиони учесници играле во квалификациите за Светското првенство во фудбалче на Sony Playstation 4 и XBox. Се наптреварувале 32 играчи, а шампионот од Саудиска Арабија победи во финалето и на PS4 и на XBox. Повеќе

Шкарт фудбалче со Руи Каста, Молдани и Пируци

Кој го фатил времето на Сони Плејстејшн кецот знае за што зборуваме. Изборот секогаш паѓаше на кралот на игрите познат како Pro Evolution Soccer или фудбалчето кое на вакви студени денови се играше секој ден со брат ти, братучед ти или другар ти. Повеќе

Кога на ПЕС шутираш пенал а сака да ти види

На 1-1 во ’90-та те фаулира и добиваш пенал, ама проблем е како да го изведеш а да не те види која страна ќе ја одбереш. Повеќе

Ни ФИФА за Плејстејшн не е тоа што беше

Последното издание на видео играта ФИФА 2017 има неколку промашувања кои ги правдаат со големиот број новитети, опции, елементи. Повеќе

Кога на Сони го полниш шутот повеќе од пола

Фудбалерите на Либертад и Гуарани покажаа како би изгледало кога играш со џојстик на кој не му работи копчето за шут. Повеќе