таг: славија прага

Најискрена можна реакција на луѓето од Славија Прага за ждрепката

Беа во четвртиот шешир и за очекување беше да им падне група со многу фаворити. А им падна најтешката, со Барселона, Борусија Дортмунд и Интер. Еве ја реакцијата на луѓето од чешкиот клуб кога го извлекоа нивното име. Повеќе

Луд фото финиш на Валенсија, Арсенал рутински со Наполи
Лига Европа

Со три гола и една асистенција на Жоао Феликс, најбараниот млад играч во Европа во моментов, Бенфика го победи Ајнтрахт и му ја прекина серијата од дури 14 меча без пораз. Повеќе

Неверојатен гол на Ел Хадади во Лига Европа

Првиот меч меѓу Севиља и Славија Прага во 1/8 финалето на Лига Европа заврши 2-2, а на реваншот во Чешка Мунир Ел Хадади израмни на 2-2 со неверојатен гол. Повеќе

Интер игра подобро без Икарди, детето на Челси конечно заигра и даде гол
Лига Европа

По очајните игри, случајот со Икарди како да ги подразбуди фудбалерите на Интер кои газат во Европа. Сари попушти под притисок и му даде шанса на малиот Хадсон-Одои кој му врати со убав гол против Малме. Повеќе

Голман, да не си пивнал?

На белгиски Генк не му требаше многу за да го отвори резултатот на реваншот со Славија Прага. Кум на тоа водство беше гостинскиот голман Колар кој направи голема глупост по што Тросар лесно даде гол. Повеќе

Чешкото првенство никогаш не било интересно како сега

Во чешката лига отсекогаш играа млади чешки фудбалери, постари пред крај на кариерата, многу Словаци, по некој Србин и Хрват како и некој играч од Африка. Но работите денес се многу сменети на популаризација на чешкиот фудбал. Повеќе