таг: скот мектоминеј

Јунајтед го има најлошиот старт во последните 30 години, ни со Мојс не беше вака

Со ремито 1-1 против Арсенал во големото дерби на 7 коло од Премиер лига, Манчестер Јунајтед се наоѓа на 10 место на табелата и го бележи најкатастрофалниот почеток на една сезона откако е основана Премиер лигата во ваков формат. Повеќе

Тројца голмани на Арсенал не го бранат ова

Детето за кое Фергусон уште на Мурињо му рече дека треба да го игра повеќе, еве го во едно друго издание. Скот Мектоминеј има 22 години, задача му е да ја пази средината, ама вчера гаѓаше на Олд Трафорд, онаму каде што не му ги фаќаа на Бекам. Трет гол за него во кариерата која ја почна во Јунајтед во 2016/2017. Повеќе

Скот го прати Видал во Чиле

Скот Мектоминеј почна да игра фудбал во сениорска конкуренција од преклани, ама тоа не значи дека ќе има респект кон постарите. Погледнете што му направи на Артуро Видал. Англиските медиуми се спрдачат дека го пратил по хот дог, иако има шпекулации дека до дома клизал. Повеќе

Детето со Осгут-Шлатерова болест кое заигра за Манчестер Јунајтед

За еден сер Алекс Фергусон да му се обрати на Мурињо и да му препорача дете, за него уште голобрад да се борат Шкотска и Англија, тогаш стварно треба да си бисер каков што е Скот Мектоминеј - новиот миленик на навивачите на Јунајтед. Повеќе

„Дојди да те гушне чичко Мурињо“

Мурињо покажа дека е голем стручњак зошто на така важен меч го седна Погба на клупа а го стави малиот Скот МекТоминеј во првите 11. Кога еден новинар се сетил да го праша за тоа, Жозе направи добар гест. Повеќе