таг: шекил о'нил

Шек треба да тренира прво со везена

Македонската везена пиперка која обично ја јадеме за апетит, има некаде околу 10.000 сковили. Чипсов што го пробува Шек е крајно безобразен со 1,9 милиони сковили. Не се даваше царот се додека дојде до дереџе да бара млеко и да го напушти друштвото. Повеќе

Шекил вози Смарт

За време на снимањето на една емисија на американскиот канал TMZ, Шек О'Нил влегува во Смартче и го шокира и камерманот и сите останати. Дали сериозно го вози овој автомобил кој за него делува како играчка, дали поради лесно наоѓање паркинг или па му го донеле како зафрканција за емисијата не се знае. Битно: Повеќе

Кога Шекил О`Нил ја исчисти клупата на Феникс

Го носеше нивниот дрес во сезоната 2008/2009. Тие што седат на клупа се од негова, ама тоа ништо не менува кога по баскетот ќе тргне човекот со 150 кила и 216 висина. Сакаат и утре да седат на истата клупа, живи и здрави. Повеќе

Лабав муабет во Хрватска со Диџеј Шекил О`Ниловиќ

Најславниот и најзабавен центар во историјата на НБА од Италија се префрли да пушта музика во Хрватска. 24 сата го начекаа на интервју. Дражен Петровиќ беше неизбежна тема, а ги имаше многу, до тоа кој број на чевли носи.  Повеќе

Шекил пушта музика во диско во Италија, следна му е Хрватска

Додека трае паузата во НБА, Шек се лади на најубавите плажи на континентот, на Сардинија каде навечер пушта музика во рамки на неговата ди-џеј турнеја. Псевдонимот му е DJ DIESEL и хара по Европа. Следна му е Хрватска. Повеќе

Врвната имитација на Шекил О’Нил од Фараоа на доделување награди

Синоќа во НБА се доделија главните признанија на сезоната, а целата манифестација ја водеа Чарлс Баркли, Шекил О’Нил како и сјајниот комичар Џеј Фараоа кој импресивно го изимитира Шек а цела сала вриштеше од смеа. Повеќе

И Шекил седна на љути крилца
Јокиќ во емисија кај Шекил и Баркли за Ол-Старот

Цели 15 години по појавувањето на Предраг Стојаковиќ на мечот на сите ѕвезди во НБА, Србија одново ќе има свој претставник. Човекот кој е најзаслужен што Денвер игра неверојатна сезона и е меѓу фаворитите за завршница на Западот - Никола Јокиќ, е избран за All Star мечот на 18 февруари во “Спектрум Центар“ во Шарлот. Повеќе

Страшните забивања и кршења табли на Шекил во кариерата

На еден средношколски дуел, едно дете од училиштето Mountain View како да го разбуди духот на Шекил О’Нил во себе. Неговото виткање обрач нè потсети на времето кога Шек кршеше табли и дрмаше конструкции. Повеќе