таг: северна англија

Сте слушнале ли за државно првенство во туркање со прсти

Во ситуација кога фудбалот и кошарката мируваат преку летото, Англичаните се занимаваат со едно од најчудните некогаш измислени натпреварувања, туркање со прсти на нозете. Повеќе

Фудбалскиот свет се прости од малиот борец Бредли
Солзите не знаат за ривалство

Илјадници луѓе меѓу кои имаше и навивачи на Сандерленд, Њукасл и Евертон се собраа во Кантри Дархам попладнево за да го испратат малиот Бредли Лоуери на вечниот пат. Повеќе

Документарец за магичниот пат на Лестер

Сè што треба да знаеме за и околу клубот и градот кои се на прагот на најголемото изненадување во светот на фудбалот во последните неколку децении се наоѓа во 55-минутен документарец. Кој, зашто, каде, како и што е тајната на успехот? Одговорите лежат во видеото. Повеќе