таг: Република Македонија

Министерство за култура им дава пари, а тие плукаат по Македонија

Неколку дена откако се појави веста дека министерството за култура на Македонија спонзорирало видео спот за промоција на навивачката група на Шкендија, навивачите на овој тетовски клуб дале интервју за еден италијански портал во кое отворено зборуваат против Македонија. Повеќе

Видео од моментот кога Столе Стоилов стана против двојазичноста

На свечениот собир по повод доделување на наградите за „Спортист на годината“ во организација на Агенцијата за Млади и Спорт, капитенот на ракометниот клуб Вардар демонстративно станал и заминал. Повеќе

Шкендија очигледно не ја признава Македонија како држава

А ќе дојде јули-август, па пак ќе се дурат како убаво го пречекале Милан или некој друг гигант и тоа благодарение на учеството во македонската лига која е полноправна членка на УЕФА и ФИФА. Повеќе

Македонското знаме во салата на ЦСКА Москва

Не знаеме кој е или кои се, но заслужуваат почит за тоа што македонското знаме веќе неколку средби стои на ударно место во модерната сала “Мегаспорт“ каде игра гигантот ЦСКА Москва. Повеќе

Најден

Најдене, бебе ти малецко, намучено...

Твое е да дишеш за себе, за нас, за твоју државу што те чува и која не е на пут најдена, па да се вика Горња, Долња, у средину. Повеќе