таг: ноќ на вештерки

Со труба, орце и тапани против Ноќ на вештерките

Неколку дена пред почетокот на 6. коло, раководството на кошаркарската Евролига донесе одлука сите натпревари да почнат во знакот на Халоувин - играчите да излезат со маски на терен, а домаќинот да организира пригодна програма. Ама во Србија наидоа на голем отпор. Повеќе

Фудбалер на Баерн ја утнал маската за Халоувин, па му се сипаа Арапи

Додека голем дел од фудбалерите вечерта на Халоувин облекуваат маски да изгледаат што е можно пострашно, Бразилецот од Баерн Минхен се решил за арапска наметка и марама но и еден детал кој ги погодил луѓето од тој дел на светот кој се облекуваат така. Повеќе

Џек и неговиот фенер
Trick or treat?
Кој што беше за Ноќта на вештерките

Ова што го гледате на тамбот е Хајди Клум, сакале верувале или не. Еве на што личеа другите ѕвезди, по повод Халуин. Повеќе

Ноќта на бонбоните

Од сите бонбони што во една година се јадат во Америка, 4% ќе бидат изедени само за Ноќта на Вештерките. Повеќе