таг: маркус турам

Е да знаеш со татко ти на времето како игравме

Кога во 1997 година Буфон и Лилиан Турам беа главни во неверојатниот тим на Парма, овој вториот доби син кој сега игра одлично во францускиот прволигаш Генгам. Повеќе

Како синот на Лилиан Турам го елиминираше ПСЖ од Купот?

Циркус. ПСЖ после дури 44 натпревари изгуби на домашен терен и тоа во Купот, од убедливо последнопласираната екипа во француската Лига 1 - Генгам. Повеќе