таг: мануел ноер

Дали го видовте дриблингот на Нојер?

Со головите на Лерој Сане и Марко Ројс, Германија славеше 0-2 во Минск и го преброди гостувањето кај Белорусија ама момент на мечот беше лудо храбриот дриблинг на голманот Мануел Нојер кој веќе ги навикна сите со коцкањето пред свој гол. Повеќе

Методите на работа на најдобриот младински тренер во Германија

Норберт Елгерт е тренер на младинците на Шалке и човек од кого за фудбалот и општо за животот научиле многу фудбалски ѕвезди меѓу кои Месут Озил, Мануел Ноер, Лирој Сане, Сеад Колашинац, Јулијан Дракслер. Повеќе

Страшниот гол на Евра на кој се израдува и голманот

На реваншот од четвртфиналето од Лига на шампиони меѓу Баерн и Манчестер, Патрис Евра во 57’ минута даде страобален гол кој во еден момент изгледаше дека го прослави и Мануел Ноер. Повеќе

Што рефлекс ќе имаше овој Ноер

Германците се тресат периодов дали и во каква форма ќе влезе една од нивните главни карики во тимот, Мануел Ноер, кој беше повреден. Со ваков професионален пристап на тренинг не треба да берат многу гајле. Повеќе

Тапанарот кој го заменува Ноер на голот на Баерн Минхен

Баерн го спотераа малери со повредени играчи. Фамозниот доктор Милер-Волфхарт кој Гвардиола го избрка од клубот сега го викаат да се врати назад. Екипата се менува во чекор со сезоната. Повеќе

Година на промашени пенали

На 2. јули минатата година Италија загуби од Германија во 1/4 финалето на Европското, а мечот го одбележаа пеналите на Заза и Пеле кои станаа предмет на иронија на интернет. После нив имаше и други трапаво изведени удари од белата точка. Повеќе

Резервниот голман на Баерн кој освои 13 трофеи а одигра само 8 меча

Нема многу играчи на светов кои може да се пофалат со тоа што му успеа на Том Штарке, третиот голман на Баерн на кого не му сметаше 5 години да дреме на клупата но и да се радува на еден куп титули. Повеќе

Дејан vs Ноер, волеј кој не се повторува

Поминаа 6 години, а како вчера да беше еден од најлудите голови видени во Лигата на шампионите кој падна на мечот меѓу Интер и Шалке. Ваков гол еднаш се дава и еднаш се прима, а тоа го знаат и Станковиќ и Ноер. Повеќе

Што голманишта ќе беа Ноер и Буфон

Ќе речат голманот со своите одбрани го добива мечот во ракомет, а што да кажеме за двајцава монструми кои во последниве два дена во ЛШ реагираа како Штербик. Да не беа овие нивни луди интервенции Јувентус сигурно ќе патуваше на реваншот со примен гол, а Реал ќе имаше убедлива победа од некои 1:4, 1:5. Повеќе