таг: луис суарез

Видео од заедничките денови на Нејмар и Суарез во Барса

Луис го промаши клучниот пенал во четвртфиналето на Копа Америка меѓу Уругвај и Чиле и плачеше по крајот од мечот. Нејмар во меѓувреме јавно го поддржа со порака, а сè погласно се зборува дека Бразилецот ќе се врати на Камп Ноу од ПСЖ. Ама кој да знае... Повеќе

Абе дај пенал, голманот со рака играше

Од очај што му ја одбрани или по грешка, кој го знае од што, Луис Суарез бараше пенал од судијата затоа што голманот на Чиле му го прочита додавањето со рака. Цепки. Инаку Уругвај го совлада Чиле со 1:0 и во четвртфинале одат заедно од групата Ц. Повеќе

Така типично од расипаниот Суарез

Ветуваше неколку часа пред мечот дека ако даде гол нема да се радува на „Енфилд“ каде играше со години и го сакаа како свој. Изјави како многу му е мило што се враќа на местото каде се прослави и уште многу дрн-дрн јариња. А како се однесуваше на „Камп Ноу“ каде глумеше, иритираше и вршеше притисок за жолти картони на противниците, таков беше и на „Енфилд Роуд“. Повеќе

Специјален подарок од Луис Суарез за Елмас

Македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас игра стандардно за турскиот гигант Фенербахче и е меѓу подобрите во тимот. Во текот на неделата Елмас на Твитер го објави подарокот кој го добил од Луис Суарез, дрес со автограм и посвета, најверојатно благодарение на Мартин Шкртел кој со Уругваецот играше во Ливерпул. Повеќе

Суарез против Лион беше како паднат од Марс

Ај што сезонава нема постигнато ќорав гол во ЛШ, туку и делува некако целосно изгубен  на терен. Доцни, не додавава прецизно, лесно губи топки, како да е во некој дисбаланс. Катастрофална компилацина на грешки од неговиот гостински меч во Франција. Повеќе

Каде се изгуби Луис Суарез во ЛШ?

За напаѓач од негов калибар ова е еден голем и несфатлив пад кој најдобро може да ви го доловиме преку бројки. До 2016-та година Суарез дал 15 голови во ЛШ за Барса, а од тогаш до сега само бедни 4, а 2019-та сме. Гостинската реализација пак подобро да не му ја гледате. Таму го нема. Повеќе

Го даде ли Барса синоќа најубавиот гол во сезоната?

Минатата недела Барселона изгуби 2-0 во првиот меч од четвртфиналето на шпанскиот Куп. Синоќа на „Камп Ноу“ ѕверски ѝ вратија на Севиља со 6:1. Два даде Кутињо, а по гол Ракитиќ, Серџи Роберто, Суарез и Меси. Лео постигна гол после неверојатна контра. Повеќе

Кога на Суарез му отекол зглобот, ги облекол поголемите копачки на Џерард и дал гол

„Уругвајските корени ме научија никогаш да не се предавам, а холандската школа ме научи да размислувам“, вели Уругваецот кој сите соиграчи каде што играл го паметат по страшната спремност да „изгине“ на терен со што ги заразувал и другите да бидат борбени како војници. Повеќе

Суарез го потопи Реал и сите голови ги посвети на фамилијата

Отсуството на најдобриот фудбалер на денешницата Лионел Меси не се почуствува ама баш воопшто на Ел Класико, затоа што Луис Суарез направи шоу со хет-трик и прославите на погодоците. Повеќе