таг: ливерпул

Регионалната дружба на бандата на Ливерпул во Скопје во 2 минути

Тип топ скоцкано видео од деветтиот регионален собир на навивачи на Ливерпул кој по втор пат се одржа во Скопје. 400 души на едно место со иста цел. Ливерпул. Плус јадење, пиење, веселење, навивање, а ја има и реакцијата на голот за 2:1 против Тотенхем. Јак клип. И со дрон снимале. Повеќе

Не, Клоп е сериозно добар зафркант

Актуелниот европски шампион Ливерпул на 17 декември почнува на Светското клупско првенство, од полуфиналето во Доха, а следниот ден има натпревар со Астон Вила во англискиот Лига Куп. Клоп решил да ги испочитуваат и двете натпреварувања и дека 100% ќе играат во предвидените термини. Против Вила најверојатно со младинци и резервисти. Повеќе

Ван Дајк во 3 секунди го објаснува истрајниот Ливерпул

Само оваа сезона, фудбалерите на Ливерпул пет пати дале гол во судиско продолжение. Е сега пазете го следниов податок. 35-ти пат во историјата на Премиер лигата успеале да победат по истекот на регуларните 90, а тоа е десет пати повеќе од било кој друг премиерлигаш. Повеќе

Ливерпул е голема фамилија која не се дели по националност, етникум или религија

Седум години по ред, луѓе од шест држави организираат епски дружби за кои потоа се зборува со денови, а најубаво е да се доживеат на лице место. Овој пат беа собрани 400 фудбалски фанатици во Скопје, а ги спојува и поврзува нивниот омилен Ливерпул. Организаторот не може на себе да дојде од што е импресиониран. Повеќе

Двајца навивачи на Ливерпул место во Генк, отишле во Гент, клубот сега ги кани

Скоро и да не постои човек на кој да му кажеш Ливерпул го тепаше Генк, утредента ќе биде сигурен дали Ливерпул го тепал Генк или Гент, па ќе потпраша. Ама тоа и не е толку голема штета ако се знае што им се случило на двајца скаузери. Повеќе

Барселона ја преброди Прага, Дрис Мертенс го надмина Марадона

Меси го начна и 33-от различен клуб во ЛШ и се израмни со Роналдо и Раул на оваа листа. Халанд стана првиот играч во историјата на ЛШ кој дал 6 гола на првите 3 меча во ЛШ. Елмас доби 10 минути во триумфот на Наполи. Повеќе

„Бев гладен, играв бос и знам како е да се нема, што ќе ми се 10 Ферари“

Со 8 гола и 2 асистенции на 11 меча досега сезонава, Садио Мане потврдува дека е еден од најдобриот офанзивни фудбалери на светот денес. Неговата годишна плата во Ливерпул е проценета на 6,5 милиони евра, така што може да си приушти буквално што ќе посака. Ама не е таков. Повеќе

Седум твитови кои го опишуваат стартот во Премиер лига

Паузава за репрезентации е мелем на душа за Солскјер и Покетино. Нивните екипи се претенденти за Европа, а не освоија ни пола бодови од можните 24. Тие ги има само Ливерпул кој им се постави во Премиер лига како прав европски шампион. Покрај другите и Сити киксира. Повеќе

Кореецот што го прати најдобриот стопер на светот по хот-дог со сенф од страна

Ливерпул и Салцбург синоќа одиграа спектакуларен меч во Лига на шампиони, а европскиот првак на крај се спасуваше и победи со 4:3 откако Австријците од 3:1 се вратија целосно во игра. Повеќе