таг: леброн џејмс

Гризман ги прослави головите на необичен начин, како Леброн и Џордан

За првите два гола на Гризман во дресот на Барса требаше да чекаме до 2 коло. После вториот гол на мечот против Бетис синоќа, Французинот дотрча пред трибината и фрли конфети во воздух со рацете во вис. Ваков ритуал има Леброн Џејмс. Повеќе

Па, добро, сака ли некој да игра за Америка на Светско?

Средата беше уште еден ден кога се појави уште еден твит за уште еден отказ од суперѕвезда во Тимот САД за Мундијалот во Кина за повеќе од еден месец. Како тргнале работиве, големиот Поп ќе мора да крпи со постоечкиот кадар. Повеќе

Што е пострашно од Леброн во НБА? Леброн во средно
Кога Џордан го соблекол дресот со број 45, облекол 23 и растурил

Иако правилата биле многу строги, следувале казни и санкции за нивно прекршување, најголемиот на сите времиња решил да тера по свое и на крајот го прослави бројот 23. Многу генерации израснаа со оваа бројка во чест на Џордан. Повеќе

Дефиниција на НБА драфт за почетници

Секоја година во НБА се одржува драфт, настан кои многумина ги интересира повеќе дури и од финалната серија, особено навивачите на франшизите кои не влегле во плејофот или испаднале во рана фаза. Повеќе

За едно легендарно ракување во НБА лигата

8 април 2003-та: Едно младо момче по име Леброн Џејмс се поздравува со својот идол Мајкл Џордан. Повеќе

Па добро бе Леброн, луѓе дошле кошарка да гледаат

Снуп Дог беше еден од последните кој излезе јавно и фрустрирано кажа дека својата сезонска карта за дуелите на ЛА Лејкерс ја дава за 5 долари. Снуп е во право, а и сите навивачи на клубот кој игра уште една очајна сезона. Повеќе

Леброн, дрво дефанзивно

Има 32.195 поени во кариерата и сега му фалат уште само 97 за да го стигне Џордан кој е четврти на вечната листа. Со 8.535 асистенции од вчера влезе и во топ 10 листата на асистенти во историјата на НБА лигата. Сето ова е ТОП, ама во одбрана е споменик. Повеќе

Спектакуларен Ол-Стар меч во Шарлот со многу атракции
НБА2019

Третата последна вечер од Ол-Стар викендот одигран во Шарлот, на најголемиот настан, тимот на Леброн го победи тимот на Јанис со 178:164 (53:37, 42:45, 36:50, 33:46) Повеќе