таг: хадерсфилд

Пријатели, да не се заборавивте малку со рекламата на дресот

Ова би прошло можеби во некоја друга земја, особено во нашиве краишта, ама во Англија регулативите на ФА се толку строги, што дресовите уште не доставени, ќе мора да ги враќаат назад. Назад! Повеќе

Бекот кој три години по ред со гол исфрла екипи од Премиер лига

Во саботата Хадерсфилд и дефинитивно ги изгуби сите шанси за спас во Премиер лигата, откако изгуби на гостувањето кај Кристал Палас. После 2008-ма година и Дерби, ова е најбрзо испаѓање во Чемпионшип - уште во април. Повеќе

Нестварна интервенција на играч од Хадерсфилд

Фудбалерите на Хадерсфилд славеа 0:2 на гостувањето против Вулверхемптон, а фудбалер на гостите успеа да извади топка од линија, која ако не постоеше гол-технологијата сигурно секој судија ќе мислеше дека е целата внатре. Пазете ја оваа хируршки прецизна интервенција. Прво и ние помисливме дека ова е чист гол. Неверојатно. Повеќе

Автогол од пола терен

Се вика Жунињо Бакуна, има 21 година и синоќа дебитираше за Хадерсфилд против Стоук во Лига Купот на најлош можен начин. Не дека на голманот му беше таму местото, ама Жунињо реагираше како прв пат да фаќа топка. Повеќе

Карамбол кој значеше опстанок

Не постои навивач на Хадерсфилд на кој не му се тресеа гаќите на Стемфорд Бриџ на 7 минути до крај. Бодот против Челси значеше и математички опстанок во Премиер лига, ама можеа за влакно да не го освојат, ако нивниот голман Јонас Лесл не ја направеше оваа чудесна одбрана по една мешаница од која глава ќе ве здоболи. Повеќе

Колку може да се возбуди човек од победа против Хадерсфилд

Интервјуто на неделата и сезоната во Премиер лигата го даде овој навивач на Њукасл кој фалеше уште стој на раце да направи за да покаже колку е хепи што го тепале Хадерсфилд 1:0. Колку ли ќе одлепеше ако на местото на Хадерсфилд беше Манчестер Сити? Повеќе

Како им запнаа пред гол, срце да ти застане

Корнер, забивање со глава, парада, петица, статива, ножички, па пак одбрана. Тоа се од прилика тие елементи кои треба да ги содржи еден карамбол, кој го имаше на мечот Хадерсфилд - Стоук. Повеќе

Вие само дојдете на стадион и имате пиво од мене

Матијас Јоргенсен од Хадерсфилд познат под прекарот Занка им даде мотив плус на своите навивачи да бидат присутни на денешниот празничен меч против Стоук. Нивната задача е само да се појават на стадион и да покажат сезонска карта, а пивото е од него. Ете така се живее за фудбалот во Англија за време на Божиќ. Повеќе

Пијана работа батка

Британските ригорозни закони кои ги донесе „челичната лејди“ Маргарет Тачер ги стокми трибините пиц-пец. Нема веќе скршени крвави глави на фудбал, ама па затоа има новокомпонирани навивачи кои знаат само за селфи на Инстаграм. Повеќе