таг: фифа награди

Ќе те трпи тебе Мурињо да дрндаш цела вечер

Жозе беше една од многуте ѕвезди синоќа на гала манифестацијата The Best, организирана од ФИФА. И го викнаа на сцена да му постават пар прашања, ама водителката Иларија Д’Амико (жена на Буфон и најпозната италијанска тв ѕвезда) како да се подзаборави малку па овој си отиде. Повеќе

Џентлменскиот говор на Јирген Клоп

Сите тројца кои влегоа во финале се од Премиер лига и сите имаа фантастична сезона. Манчестер Сити ја освои Премиер лигата, а Тотенхем и Ливерпул стигнаа до финалето во ЛШ. Клоп како прав господин ги спомена колку биле добри сите, но прво му се обрати на Покетино. Да потсетиме, со нула трансфери стана втор во Европа. Повеќе

Му збогтиса од церемонии и одела или знаел дека нема да го изберат па остана дома

Во понеделникот во Милано ФИФА ги врачи наградите The Best. Лео Меси стана играч на годината пред Ван Дајк и Роналдо кој не дојде на церемонијата, иако од Торино до Милано има 1-2 часа. Повеќе

Пандев и Мрме не го фермаат Меси, гласовите ги дале во Ливерпул

Светската куќа на фудбалот им ги додели наградите на најдобрите за 2019-та. Македонските гласови го фаворизираа Вирџил Ван Дајк, но тоа не беше доволно тој да биде број на годината во светот. Повеќе

Емотивна приказна за синот и таткото навивачи

Некои знаат да речат дека фудбалот е само игра, а оние што воопшто не пратат велат дека 22-ца будали трчале по една топка. Но од оваа “игра“ произлегуваат стории кои допираат длабоко во срцето. За жал има и многу тажни. Повеќе