таг: фифа 17

Навивачите на Селтик со најдобар перформанс

Конкуренцијата за оваа награда беше голема, но на крајот признанието го земаа „Келтите“ од Глазгов за прекрасната кореографија во мај. Повеќе

Избрани кандидатите за најубав гол на годината

Финалисти во трката за наградата „Пушкаш“ која што ФИФА му ја доделува на тој што ќе го даде најубавиот гол на сезоната се: Дејна Кастељанос, Жиру и Масулуке. Повеќе

Кога на Сони го полниш шутот повеќе од пола

Фудбалерите на Либертад и Гуарани покажаа како би изгледало кога играш со џојстик на кој не му работи копчето за шут. Повеќе

FIFA 17 vs реалност

Брзината на Агуеро на FIFA 17 е 89 од 100, а на Керик 52. Во 85. минута од мечот (во тој момент Керик помина на терен 85 минути а Агуеро 15) двајцата тргнаа во полн трк. Како би изгледало тоа на FIFA 17, а како се заврши во реалност? Повеќе

Со Ибра е комедии и на ФИФА 17

За вие кои сте од генерацијата на Супер Марио и сте престанале да играте фудбалче на Сони пред едно 10 години, да знаете дека ФИФА има многу далеку стигнато, па дури има и почнато со импровизации кои на Златан и нема баш да му се допаднат. Повеќе