таг: фармерки

Рене Лакост, тенисерот кој ја смисли најоригиналната марка на светот

Целата приказна датира од далечната 1923 година кога француските тенисери играле Дејвис Куп против Австралијците а капитенот на Франција му ветил на Рене Лакост дека ќе му купи куфер од крокодилска кожа ако победи. Повеќе

Комплетно нов начин за уништување фармерки
Фармерки за богати кои глумат дека се работничка класа

За само 425 долари можете да изгледате како пред пет минути да сте товареле даски и цемент. Ако има правда, така облечени ќе си најдете женска која се носи како да сте ѝ втор. Повеќе

Магијата на фармерките на Лидл од 475 денари

Како е можно денес на скапиот Запад  да се понудат фармерки за помалку од 500 денари? Лесно. Жената од евтиниот Исток која ги направила ќе ја платиш 23 денари за десет пара. Повеќе

Аман, перете ги фармерките

Муштериите на Левис треба своите фармерки да ги стават во замрзнувач, наместо да ги перат, порача вчера првиот човек на Левис. Идеја која колку што е добронамерна, толку е и погрешна. Повеќе