таг: енис барди

Па нема смисла ова што му го фати Облак на Барди

Барди влетува на втора и ја кова поштено. Шансата на прва изгледа на чист гол, ама Јан Облак со крајни напори спасува со една рака. Сето ова се случува на мечот Атлетико - Леванте при резултат 2:1 и тоа во 93-та минута. Неверојатно. Повеќе

Барди испука проектил за победа на Леванте во финишот

Нешто слабо го има со голови сезонава, ама кога ќе погоди тоа е голчиште. Втор гол на Енис Барди сезонава во шпанското првенство и повторно мајсторски, овој пат бомба за триумф на Леванте на гости против Гранада од 1:2. Повеќе

Ќе фрчеа Шаќири наслови за малку

Енис Барди вечерва за влакно не стана вториот македонскиот репрезентативец во историјата со гол директно од корнер. Артим Шаќири и даде на Англија во Саутемптон во 2002-ра, а на Дејвид Симан не знаеше што му се случува. Слична велемајсторија за малку не реализираше и членот на Леванте. Штета. Повеќе

Фантастичен гол на Барди

Македонскиот репрезентативец Енис Барди постигна гол во стилот на Меси во 24' минута од мечот против Реал Сосиедад кој неговиот Леванте го доби со 1:2. Повеќе

Пандев и Барди за 3 минути ја средија Летонија

Супер прво полувреме за македонската фудбалска репрезентација. Веќе до 17-та минута разбиена е Летонија со два гола на гости. Елмас, Барди и Пандев одиграа акција со која ја извадија од колосек одбраната, а Барди испука бомба на прва. Повеќе

И Барди троа да се пошали

Македонскиот репрезентативец се врати на подготовки во Леванте за да се спрема за сезоната број 3 во шпанското првенство. На пик го фати новинарот со кој тераше малку мајтап. Повеќе

Ремек делото на Барди прогласено за број 1 на сезоната

Ла Лига ги објави петте најјаки голчишта од слободен удар за сезоната 2018/2019. Сите се евроголови, ама има само еден победник кој се вика Енис Барди. Во сенка го стави и Меси кој држи трето место. Браво мајсториште. Повеќе

Барди со гол му донесе нова сезона на Леванте во Примера

Македонскиот репрезентативец Енис Барди синоќа го постигна третиот сезонски погодок за Леванте (12-ти откако е во Шпанија) и дефинитивно му обезбеди опстанок на својот клуб. Повеќе

Само Меси е пред Барди во слободни удари изминативе 15 месеци

Снајперистот на Македонија и Леванте го нема во последно време со некој мајсторски гол од прекин. Ама и на другиве нешто не им оди, затоа тој држи една убава втора позиција, а првата е резервирана за Лионел Меси кој последно време ударите од 20-25 метри му се како пенали. Повеќе