таг: даглас коста

Ехо на трибини направи Даглас Коста со потегов

Често знаеше Алегри минатата сезона кога ќе прави измена да го стави во игра Даглас Коста. Кога на клупа држиш таква класа на играч, тогаш што е со првотимците. Уствари дечково кај е за на клупа. Погледнете ја оваа техника и брзина. Ќе ти го земе паметот. Повеќе

Чудесниот потег на Даглас Коста

Бразилецот влезе од клупата во 60' минута место Манџукиќ и брзо покажа зошто важи за еден од најпрефинетите техничари во Лигата на шампионите. Велтман синоќа научи што е еластико. Повеќе

Даглас Коста ја доби казната

Откако доби директен црвен за тоа што го плукна во лице противничкиот фудбалер Федерико Ди Франческо (син на тренерот на Рома Ди Франческо), 28-годишниот Бразилец доби суспензија од 4 меча во Серија А. По реакциите изгледа дека и „волкот е сит и овците се на број“. Јувентус нема да поднесува жалба. Повеќе

Даглас Коста заслужува драконска казна и ништо помалку

Бразилскиот репрезентативец пред крајот од мечот меѓу Јувентус и Сасуоло (2-1) директно во лице одблизу го плукна Федерико Ди Франческо. Судијата повика ВАР репетиција и без размислување му даде директен црвен картон на Даглас Коста кој утрово им се извини на сите навивачи на Јувентус и на соиграчите и управата. Повеќе

Од пораѓај кај жена му отиде да му донесе Скудето на Јуве

На драматичната разврска за титулата во Серија А викендов и дојде крајот, а еден од најзаслужните за тоа е џокерот на Алегри кој и покрај тоа што слабо спиеше цела ноќ, влезе во игра и го реши натпреварот. Повеќе

15 секунди со Даглас Коста

По 6 сезони и 5 трофеи по ред со Шахтјор, бразилското крило извади максимум во украинскиот шампион. Од оваа сезона неговиот напредок се вика Баерн Минхен, сосема заслужен дрес кој го носи. Повеќе

Му истекува ли времето на Арјен Робен

Акутната зависност на Баерн од неговата десетка полека заминува во историјата, затоа што Баварците одлично се снаоѓаат и без помошта на човекот кој извесно време не зборувал со Левандовски и се замерил со Даглас Коста. Повеќе