таг: чарлс баркли

Најјакиот меч во кариерата Џордан го одиграл на тренинг, пет на пет со Дрим тимот

Пред дваесет и седум години, на 22 јули 1992 година, како загревање за Олимписките игри во Барселона, најјакиот дрим-тим на сите времиња решава да одигра средба пет на пет. Повеќе

Јокиќ во емисија кај Шекил и Баркли за Ол-Старот

Цели 15 години по појавувањето на Предраг Стојаковиќ на мечот на сите ѕвезди во НБА, Србија одново ќе има свој претставник. Човекот кој е најзаслужен што Денвер игра неверојатна сезона и е меѓу фаворитите за завршница на Западот - Никола Јокиќ, е избран за All Star мечот на 18 февруари во “Спектрум Центар“ во Шарлот. Повеќе

Ферги, па не ти е химната балада за додворување на шанк

Популарната американска пејачка, добитничка на Греми во минатото, Ферги ја испеа химната на САД пред почетокот на Мечот на сите ѕвезди во НБА. Коментарите за настапот уште не стивнуваат. Повеќе

Баркли го набуцка, па Шек заби во чевли и одело

Чарлс Баркли и Шекил О’Нил беа доста активни за време на Ол Стар викендот. Во еден момент ставија кладба, т.е. Баркли тврдеше дека Шек (43) е стар, дека има многу килограми и дека не може како порано, на што гигантот одговори на паркетот. Повеќе

Честа да ти го повлечат бројот на дресот

Низ НБА поминале илјадници кошаркари, но само неколку од нив станаа бесмртни откако клубовите за кои играа, решија да го повлечат од употреба бројот на дресот кои легендите го носеле. Повеќе

Шекил се спружи и предизвика земјотрес

Шек работи како стручен консултант во емисијата ТНТ заедно со Чарлс Баркли. Во намера да го претрка колегата во анализите на полувремето, се сопна од каблите и се испружи колку што е долг. Подоцна на Твитер објави дека дава 500 долари за најдобрата шега на сметка на неговиот пад. Повеќе

 И Лиса Ан го пречека Пол Џорџ во Индијана

Една од најпознатите порно актерки, по пензионирањето, сè почесто во живо ги следи кошаркарските натпревари на нејзината омилена франшиза, Индијана Пејсерс. Така беше и вчера, кога на голема сцена се врати Пол Џорџ. Повеќе

Баркли стана метереолог

Поранешната кошаркарска легенда влета во студиото на американската телевизија Еј Би Си, објаснувајќи им на гледачите какво време ги очекува во престојната недела.  Повеќе

Леброн е подобар од Џордан

Една од легендите на НБА лигата, Чарлс Баркли конечно пронајде кошаркар кој би можел да го достигне Мајкле Џордан. Тоа е Леброн Џејмс. Повеќе