таг: брза помош

Или најголемото ѓубре на свет или фејк њуз

Некој автопат низ Турција, а на него човек со понов модел на Мерцедес упорно спречува една Брза помош со вклучени ротациони да го помине, директно квалификувајќи се за финалето на ѓубре на годината. Или... Повеќе

Навивач на Жељо викал Брза помош, па ги тепал поради ремито

Минатата сабота сараевскиот Жељезничар одигра само 0-0 на гостувањето кај Младост, а поради таквиот епилог на еден нивен навивач му се слошило по што викнал Брза помош која што ја чекал цел саат. На крај решил да им покаже како се работи. Повеќе

Дубаи, не е сè во брзината

Логиката е за да стигнеш побрзо до место на некоја несреќа ти треба Брза помош што може да развие што поголема брзина, на пример 260 км/ч. Ништо од оваа логика не води кон Лотус Евора. Ама не и во Дубаи. Повеќе