таг: бразилско првенство

Некоја жица ставиле монтажериве, нема друго објаснување

Бразилска фудбалска лига, корнер, топката по центаршутот во еден момент сама отскокнува во воздух. Повеќе

Ако не може голманот, може маскотата

На мечот Сеара - Форталезе, бразилскиот напаѓач со познато презиме Даглас Баџо не успеа да го погоди голот од близу, а топката која отиде над голот успешно ја одбрани маскотата. Повеќе

Шапекоенсе го одработи првиот тренинг по несреќата, ги чека нова сезона

Со 11 младинци прекомандувани во првиот состав и со дел од оние фудбалери кои ја избегнаа тешката авионска несреќа во Колумбија, Шапекоенсе наскоро ќе ја започне новата сезона во која никој нема големи очекувања и не им поставува притисок. Повеќе

Ветено - сторено

Една од најпознатите бразилски манекенки, Синтија Валентим го одржа ветувањето што го даде дека ќе се соблече во случај нејзиниот омилен Палмеирас да го освои Купот на Бразил. Повеќе

Бразилски фудбалери ќе газат боси на стакло за да не испаднат од лига

Знаеме дека скроз ви е чуден насловот, ама ние не го измисливме. Второлигаши од Бразил се наоѓаат во депресија и побараа помош од хипнотизер. Повеќе

Гостински терен и гостински мајстори

Иако постигна 2 гола против Сао Пауло, Жоел од Коритиба ги пцуеше мајсторите кои работат на реновирањето на атлетската патека на стадионот. Повеќе