таг: безбол

Човекот кој го смисли "да пукне!"

"Да пукне" е глобален и сеприсутен поздрав. Се простира преку сите меридијани и паралели, функционира во сите социјални контексти, како универзален знак за добро завршена работа. Во животот на оној кој прв го смисли, лежат храбри но тажни приказни кои се за сè друго, само не за "да пукне". Повеќе

Бостон доби солидарност од најголемите ривали

По терористичкиот напад на маратонот во Бостон, пред почетокот на сите спортски манифестации екипите оддадоа почит со едноминутен молк, но некои ја искажаа својата солидарност и на поинаков начин. Повеќе

Безбол ѕвезда загуби 12 милиони заради бизарна повреда

Франциско Лириано потпиша договор вреден 1 милион долари со безбол тимот од Питсбург, но проблемот е што пред само неколку месеци истиот тим му имаше понудено договор од 13 милиони кој не го потпиша затоа што се повредил играјќи си со децата. Повеќе

Фаќање на сезоната

Пабло Сандовал од Сан Франциско Џајантс го изведе најдоброто безбол фаќање, а видеово може слободно да се искористи и како реклама за мастики за џвакање. Повеќе

Од терен на породување

Играч на безбол тимот Бостон Ред Сокс го напушти натпреварот против Њујорк Јенкис и веднаш замина во болница каде се пораѓаше жена му. Повеќе

Како ќе познаеш дебитант во тимот?
Нокаут со безбол топче

Брендон Мекарти од Оукленд доби страшен удар во глава со безбол топче, но за среќа помина без посериозни последици освен главоболка за која Угандин не му помага. Повеќе

Пази!
Најужасното фрлање на сите времиња

Позната пејачка од Кореја стана славна во целиот свет, но не по нејзиното пеење. Девојчето ја имаше таа честа да го фрли првото топче на безбол натпревар и навистина се прослави. Повеќе