таг: бепе марота

Принципиелните потези кои Марота ги повлече во Интер

Можеби некој ќе сака да го оспори, но резултатите се на негова страна. Откако Џузепе Марота стана спортски директор на Интер не може повеќе главен да биде Икарди или таа плавата што секој ден се прчи со голи газови и истовремено дели ум за фудбал пошто му е менаџерка. Повеќе

Нешто шкрипи во Јувентус штом Ањели го отпушти главниот оперативец

После осум исклучително успешни години во Јувентус, генералниот менаџер Бепе Марота соопшти дека клубот решил да не му продолжи договор и дека одлуката е на претседателот Ањели со кого извесно време не се сложувале околу работата. Наследник Зидан или Паратичи? Повеќе

„Ало, здраво, овде е човекот чија биографија ја читаш“
Рикардо Орсолини - чудото од дете

Со неколку потези „ги извади од копачки“ своите противници и го сврте фокусот кон себе. За неговиот потпис најбрз од сите бил Јувентус чијшто член Рикардо Орсолини ќе стане од јуни до кога ќе игра во матичниот Асколи. Повеќе

Бепе Марота - од кабинер во Варезе до директор во Јувентус

Во потрага по младиот Марота, Џанлука ди Марцио открива тивко момче кое по своја волја станува кабинер во нисколигашот Варезе и напредува до претседател на овој клуб за чие испаѓање ќе плаче затворен во соблекувалната. Повеќе

Трансфер гуруто Бепе Марота

Неколку потписи го направија генералниот директор на Јувентус лидер на трансфер пазарот во Италија и со кои го заслужи авторитетот кај најверните навивачи на Бјанконерите. Повеќе