таг: бахреин

Фудбалер од Бахреин преживува голгота поради протести и револуција

Еден од најдобрите играчи во Бахреин пред неколку години бил обвинет дека учествувал во демонстрации против властите во земјата. Оттогаш до денес се моли само да не го вратат зошто знае што го чека. Повеќе

Македонија го скроти и Бахреин
Светско првенство 2019

Најдобрите македонски ракометари ја остварија и втората победа на Светското првенство 2019, откако попладнево го совладаа Бахреин со 28-23 (12-8). Повеќе

Меси и Суарез од Бахреин

Како дополнување на петте необични пенали еве уште нешто на таа тема што ретко се гледа. Меси и Суарез против Селта всушност ја оживеаа идејата дека од пенал не мора директно да се шутира во гол. Повеќе

Најголеми хаварии во Ф1 во 2015-та

Шампион рутински стана Луис Хамилтон, а подиумите на Британецот понекогаш останаа во втор план поради сериозните инциденти на патеките каде за среќа немаше потешко повредени пилоти. Повеќе