таг: андре агаси

Кога Федерер и Агаси играа тенис на висина од 321 метар а топчињата летаа во заливот

Работава мечка страв мене не страв. Како ништо да не било, двајцата воодушевени изјавиле дека имале фантастичен поглед над целиот град. Повеќе

Каков беше светот кога Федерер последен пат пропушти Гренд Слем

Еден од најдобрите тенисери во историјата, Швајцарецот Роже Федерер првпат после 1999. година кога не влезе на УС Опен откажа учество на еден Гренд Слем, овојпат на Ролан Гарос. Повеќе

Агаси го замразил тенисот поради парите и татко му

Еден од најдоминантните тенисери во 90-те, раскажува како барал свои мотиви за да ја продолжи успешната професионална кариера, а неговиот татко сега би променил само една работа кај него и би го запишал на голф или бејзбол за да може подолго време да заработува. Повеќе