таг: алекс окслејд чембрлејн

Барселона ја преброди Прага, Дрис Мертенс го надмина Марадона

Меси го начна и 33-от различен клуб во ЛШ и се израмни со Роналдо и Раул на оваа листа. Халанд стана првиот играч во историјата на ЛШ кој дал 6 гола на првите 3 меча во ЛШ. Елмас доби 10 минути во триумфот на Наполи. Повеќе

Подготовки течат, кичми се кршат

Велат нема ништо фудбал летово, море не да има, зависи кој што сака да гледа. САД повторно е домаќин на меѓународниот летен турнир со 11 екипишта од Европа и една од Мексико, плус низ планетава се играат уште еден куп пријателски натпревари. Повеќе

Лош ден или 40 милиони во вода?

Фудбалерите на Ливерпул синоќа се простија од Лига Купот каде беа елиминирани од Лестер. Партија за НЕпаметење имаше Алекс Окслејд Чемберлен кој делуваше како изгубен во време и простор. Повеќе

Сакал да остави фудбал поради низок раст, а сега вреди 40 милиони фунти
Приказна за фудбалскиот пат на Алекс Окслејд-Чембрлен

Упорноста и напорниот труд кои ги вложил во судбоносните два месеци за да докаже дека е талентиран фудбалер во јуниорите на Саутемптон го направија Окс еден од најдобрите англиски фудбалери на денешницата. Од Арсенал прејде на „Енфилд Роуд“ а го одби Челси. Повеќе

И 10:0 да загубиш навивачите ги ценат овие гестови

Сигурно на Арсенал им е преку глава секоја година да губат во осминафиналето од ЛШ, ама треба да се запрашаат како им е и на нивните навивачи кои трошат многу пари и кинат нерви, а на крај никој нема да им каже фала. Повеќе

Чембрлејн и неговите пречки

Топ 7 голови на крилниот играч на Арсенал кои не се случија. Повеќе

Зошто Окслејд-Чембрлејн влегуваше во игра од 71-та минута?

Во светот на фудбалот постојат неколку несфатливи договори помеѓу клубовите и играчите. Во ситуација кога три-четири страни сакаат да бидат задоволни, заедничкиот договор неретко испаѓа смешен. Повеќе

Кој нема среќа во фудбал, има во тапани

Повремениот англиски репрезентативец, Алекс Окслејд Чембрлејн поради повреда пропушти голем дел од сезоната лани, а не отпатува ниту на СП во Бразил. Сепак, ако не му оди во фудбалот, играчот за врска на Арсенал совршено добро знае што друго ќе работи. Повеќе