таг: ал хилал

Како со еден потег да смириш тензија

Најдобро знае Бафетимби Гомис, некогашниот шпиц на Лион, Галатасарај, Свонси, Марсеј и Сент Етјен. Сега игра во Саудиска Арабија, за лидерот на табелата Ал Хилал. На 34 меча има 24 гола и 6 асистенции. Повеќе

Гомис смени ја прославата, почна деца да плашиш

Бафетимби Гомис, некогашниот шпиц на Лион и Галатасарај, сега игра во Саудиска Арабија. Таму дава голови ама ги слави со истата прослава како дива мачка. Синоќа постигна гол и го исплаши детето што собира топки со неговата необична прослава. По натпреварот му го подарил дресот на малиот и колку толку го смирил. Повеќе

За ова свирна пенал?

На дуелот меѓу Ал Ахли и Ал Хилал во Саудиска Арабија, бекот Салмин Камис нормално ја градеше топката додека таа не излезе во гол-аут. Следуваше судиска одлука која го запрепасти цел стадион, а на крајот правдата дојде на свое место. Повеќе

А сакаа само да помогнат

Циркузов е од африканската Лига на шампиони на мечот меѓу Монгреб од Тунис и Ал Хилал Омдурман од Судан, а дечкиве што се задолжени да го однесат повредениот играч надвор од терен за да му се укаже лекарска помош излегоа најголеми виновници за ситуацијава. Повеќе