Македонија

На брачен или единечен, на каков кревет се работи во Државната изборна комисија? Дознајте повеќе од репортерот Кузман кој во следната епизода на „Фчерашни новости“ директно се вклучува директно од седницата на ДИК. Повеќе

Македонија прва во светот ја лансира новата Heineken лименка со нов визуелен идентитет

Жерар Адријан Хајнекен имал визија своето премиум пиво да го издвои од вообичаените пива во шишиња со кафена боја. Сметал дека ова пиво родено во Амстердам, а одгледано од целиот свет, со толку јасен, свеж и природен карактер, најдобро ќе се идентификува со зелена боја. Зеленото шише стана култно обележје на Heineken, а црвената ѕвезда, средновековниот симбол на пиварите и натаму опстојува како основен елемент, но во новиот дизајн на пакувањето е уште повидлива и поважна, како симбол на гордоста и смелоста на ова премиум пиво. Повеќе

Видео од тепачката во битолски Расчекор
Снимка од пресот на СЈО за случајот ТНТ
Прес-конференцијата на Зоран Заев околу одењето во Виена
Пренесете му на Брисел: Без оглед на сè, ние доаѓаме
Бегалски голготи:

Ова е изјава на бегалец од Сирија заглавен на просторот на ничија земја на грчко македонската граница. Човекот е уверен дека за стапицата во која се наоѓа е виновен Брисел. Повеќе

Late Night Shopping, настан кој не смее да се пропушти!
Центарот на сите случувања овој викенд, Скопје Сити Мол со шопинг до полноќ

Дводневното шопинг искуство, овој викенд ќе биде настан кој не смее да се пропушти. И оваа година, Скопје Сити Мол го организира големиот и единствен Late Night Shopping кој ќе се оддржи на 3ти и 4ти јули 2015 година. Повеќе

Рон Пол за Македонија

Човекот по образование е лекар, ама по стаж и работно искуство од 1976-та е конгресмен, а во 1988-ма решава прв пат да се кандидира за претседател. Оваа го повторува во 2008-ма и во 2012-та кога повторно се кандидира на претседателските избори. Видео