таг: снег

Најдобриот гол на снег на сите времиња

Наградата Ференц Пушкаш се дели веќе осум години и сите осум наградени ја заслужија бидејќи направија мајстори потези со топка. Но, секогаш постои едно „но“. Гледајте, учете, а ако сакате излете надвор и пробајте додека не запролети. Симпли д бест и идејата и реализацијата на Италијанциве. Повеќе

Ибра правеше стомачни во снег

Златан Ибрахимовиќ на својствен начин за него сними ново видео со кое ги поздрави навивачите. Повеќе

Снег во Сахара
И ти ли брате Монтреал

Првиот снег секогаш е посебен сеир кога ќе зафати делови од планетава што снег имаат видено само на Зимска Олимпијада, ама не и за луѓе што редовно се потрупани со снег, како жители на Монтреал. Во нивна одбрана ова се случува на удолница. Повеќе

Чкембари со топки снег ги гаѓаа судиите

На „вечното“ македонско дерби меѓу Пелистер и Вардар во Битола попладнево славеа Скопјани со 0-1 и ја прекинаа победничката серија на Битолчани. Дербито помина со икс прекини затоа што домашните навивачи го искористија снегот на трибините за да прават топки и да ги гаѓаат судиите и противничките фудбалери. Во еден момент го погодиле линискиот судија Дејан Костадинов кој се пожалил на повреда. Повеќе

Селфи, следно ниво

Дечкото што го има смислено ова, Николас Вугние, концептот го нарекува - центрифон. Концептот во основа е Ајфон врзан со рибарски конец, кој го ракуваш како да е кладиво. Повеќе

Сандала, свинска глава и граната на терен

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед може ќе се помачат да ги извадат флеките од црвено вино, но замислете да бркаа кокошка или да им паднеше веспа над глава. Повеќе

Снег
Абдула Сидран

Утро е, среде лето, а паднал снег, тежок и мокар. Плачат вџашените градини. Го бележам тоа и молчам, свикнав на секакви чуда. Повеќе

Извештај од Камчатка

Тоа што нас нè фати вечна есен, не значи дека во остатокот од светот работите не врват регуларно. На пример во Петропавловск-Камчатски (град на Камчатка) регуларен живот во ноември значи дека пред легнување трeба да запишеш ГПС координати за тоа каде си го паркирал автомобилиот. Повеќе