таг: велез сарсфилд

Судијата кој се послужи со видео е казнет од ФИФА

Аргентинскиот судија Херман Делфино ќе биде запаметен во историјата како првиот арбитар којшто сменил одлука откако ја видел телевизиската снимка од спорниот момент. Повеќе

Казна за судијата кој се послужи со видео технологија

Герман Делфино кој важи за еден од најдобрите арбитри во Јужна Америка викендов се обиде да исправи судиска грешка со помош на новата технологија, но на крајот излезе дека со тоа направил друга грешка. Повеќе

Зарате го одбра Чиле наместо Аргентина

Поранешниот играч на Лацио и светски шампион со Аргентина под 20 години е разочаран од списокот аргентински репрезентативци и се реши да игра за Ла Роха. Повеќе