таг: упад

Не за џабе е забрането влегување на терен

Некој го смислил, го уредил тоа правило да не можеш да влегуваш на терен кога ќе ти текне. Ама има и такви кои не го запазуваат редот па се случува тоа што се случува. Повеќе

Колумбијка упадна на терен за Хамес и стана ѕвезда на интернет

За време на пријателската меѓу Колумбија и Австралија на стадионот на Фулам во Лондон, една од навивачките се протнала меѓу редарите и влегла на терен за да се слика со својот миленик Хамес Родригез. Повеќе

Добро радио автомобилски врати отвора

Во милиони коли од марки како Фолскваген, Ауди, Сеат или Шкода што се продадени последниве 20 години може лесно да се влезе со помош на стар радиокасетофон. Фолскваген признава дека имаат проблем.  Повеќе