таг: турнир

Кога Федерер и Агаси играа тенис на висина од 321 метар а топчињата летаа во заливот

Работава мечка страв мене не страв. Како ништо да не било, двајцата воодушевени изјавиле дека имале фантастичен поглед над целиот град. Повеќе

Тренер на Барса не дозволил групна фотографија со Раул

Дневникот АС и радио станицата Кадена СЕР, кои известуваат од турнирот за У-12 во Мајами јавија дека Раул им предложил заедничка фотографија на Каталонците, но го одбиле. Набрзо излезе и видео. Повеќе

Надал нема трпение да го слуша Федерер

После повеќе од 600 денови, повторно се судрија Федерер и Надал. Во родниот град на Швајцарецот, Роже ја прослави 11-та победа во меѓусебните дуели со Надал и стигна до седмиот трофеј во Базел. Сепак, Шпанецот на крајот немаше нерви да го ислуша говорот на Роже на француски и нервозно погледна во 850 илјади долари вредниот часовник Ричард Мајл.  Повеќе

Петкораци фрла рекет по судии

Топчето на Зарина Дијас заврши надвор, но судијата ѝ додели поен на Казахстанката. Од другата страна збесна Андреа Петковиќ и бурно протестираше. Германката (9. во свет) во еден момент го гаѓаше и главниот судија Шер Ампир, а на крајот загуби со 7-5; 6-3 во сетови. Повеќе

Шампионат кој ѝ треба на Македонија

Во Сан Диего, за прв пат на национално ниво, Америка го бара својот шампион за смеење. Повеќе