таг: томас стракоша

Во 8 во кревет во 9 на тренинг пред магационерите, диско ни на сон
Приказната за Томас Стракоша

Иако има само 23 години, Лацио веќе трета година му дава силна доверба на Стракоша на позиција на која царуваа имиња како Маркеџани и Перуци. Има тука тато помогнато по албанска линија преку Таре, ама позицијата ја држи заслужено со квалитет и пред сè со маратонска работа од 8 часа на ден и многу жртви. Повеќе

Голманишта на колото

Низа јаки, многу јаки голмански интервенции се за издвојување од колово во кое се истакнаа чуварите на головите на Сент Етјен, Лион, Атлетико Мадрид и Лацио. Која од која поубави одбрани. Повеќе

Најлудата одбрана на колото

Тешко беше викендов да си навивач на Лацио или Емполи, меч кој во финишот понуди класична стресна ситуација на двете страни. Лацио го доби гостувањето со 0:1, но во последите секунди од мечот можеше многу лесно да биде 1:1. Дали се свесни домаќините што промашија? Или што успеа да одбрани Стракоша? Повеќе