таг: спот

Ќе те барам, ја слушам песната на Боатенг

Дечкото толку го боли увце за зелениот терен што пропушти прилика да се докаже во Барселона која, пази, го донесе скроз заборавен, од италијански Сасуоло, му даде шанса, ама овој ни тренирал како треба ни бутур па го вратија без поздравување. Што му останува сега, ќе снима спотови и песни. Повеќе

ПСЖ се скара со М.И.А. поради дрес во спот за мигрантите

Пари Сен Жермен бараше преку Универзал Мјузик да се тргне спотот за песната Граници (Borders) на англиската пеачка М.И.А. затоа што видеото ја нарушувало престижната репутација на клубот. Повеќе

Интерактивен Дилан
Нов спот на мајсторот

Скоро педесет години по создавањето на Like a Rolling Stone, песната конечно доби свој официјален спот.  Повеќе

Нов спот на 2Cellos

Познатото виолончелско дуо од Хрватска објави видео за песната Hurt, која во оригинал ја изведуваат Nine Inch Nails, а дополнително ја прослави Џони Кеш. Повеќе