таг: спартак суботица

Калиниќ, Тевез, Рибери - до врвот на светот со сериозни деформитети

Приказните на српскиот кошаркар и аргентинскиот и француски фудбалер се многу инспиративни. За разлика од многу други, овие тројца никогаш не правеле трагедија од тоа што ги снашло во животот и ги оштетило за век векови. Напротив. Повеќе

Колку треба да си луд (платен) за да досудиш пенал што не постои

Спартак Суботица и Раднички Ниш се сретнаа во директен дуел за Лига Европа, а вие сега ќе се сретнете со најсрамниот досуден пенал во историјата. Домаќините славеа 2:0 со два пенали, а гостите добија црвен. Судиска неправда е преблаг опис за прволигашкава местенка во Србија. Па барем да ја пипнеше топката со рака. Тажна и класична балканска фудбалска приказна. Повеќе

Голман во Србија ја рогаше топката преку трибина во знак на протест

Најголемиот циркуз во викендашкиот клупски фудбал кој се врати на сцена, се случуваше во првата српска лига. Е до волку немало кај нас. Повеќе